Mikrocement – materiał wielozadaniowy

zastosowanie mikrocementu

Mikrocement stanowi powłokę dekoracyjną, cechującą się wysokim stopniem wytrzymałości na działanie czynników zewnętrznych oraz uszkodzenia mechaniczne. Z tego powodu materiał ten w krótkim czasie zyskał znaczącą popularność, a co za tym idzie, coraz częściej można dostrzec go w łazienkach, kuchniach, na klatkach schodowych czy w obiektach użyteczności publicznej. I niech nikogo nie zwiedzie jego nazwa – choć cement kojarzyć może się wyłącznie z chłodną i nieprzyjemną dla wielu szarością, to tak naprawdę powłoka, o której w tym miejscu mowa, dostępna jest w szerokiej gamie kolorystycznej i może okazać się największą i unikalną ozdobą każdego pomieszczenia. Jest doskonałym rozwiązaniem zwłaszcza dla osób, które pragną uzyskać efekt jednolitej posadzki betonowej, bez fug. Mikrocement, nazywany również mikrobetonem lub betonem milimetrowym, pomimo swojej niewielkiej grubości, charakteryzuje się wysoką odpornością na działanie wilgoci. Z tego względu znajduje zastosowanie nie tylko we wnętrzach budynków, ale również na zewnątrz. Doskonale nadaje się zarówno jako powłoka dekoracyjna na podłogę, jak i na ściany, sufity czy meble użytkowe. Dlatego warto poświęcić mu nieco więcej uwagi.

Zastosowanie

Mikrocement to bez wątpienia materiał wielozadaniowy. Może stanowić niepowtarzalne wykończenie ścian, sufitów czy mebli. Jednak najczęściej stosuje się go w celu stworzenia gładkiej i wytrzymałej posadzki o niepowtarzalnym kolorze. Mikrocement doskonale nadaje się do wnętrz nowoczesnych, o charakterze industrialnym. Dobrze sprawdzi się jednak również w innych pomieszczeniach, ponieważ wspaniale łączy się z różnymi materiałami wykończeniowymi, takimi jak drewno, szkło czy metal. Powinien zadowolić zwłaszcza osoby, które poszukują rozwiązań nietuzinkowych i mało oczywistych. Dzięki swoim właściwościom jest wysoce bezpieczny w użytkowaniu – przeciwdziała poślizgowi, dlatego z powodzeniem może być stosowany również w domach, w których mieszkają dzieci. Wśród innych ważnych właściwości betonu milimetrowego wyróżnić należy zwłaszcza doskonałą przyczepność oraz elastyczność. Z tych powodów mikrobeton można kłaść na różnego rodzaju podłożach, a w tym między innymi na:

  • betonie;
  • metalu;
  • drewnie i materiałach drewnopochodnych;
  • płytkach ceramicznych.

Wnętrza industrialne

Jak już zostało wcześniej wspomniane, mikrocement to wspaniałe uzupełnienie wnętrz o industrialnym charakterze. Ale industrialnym, czyli jakim? Pod tym pojęciem kryje się jeden z najbardziej popularnych obecnie stylów. Króluje w nowoczesnych mieszkaniach i domach, a jego inspiracją są obiekty przemysłowe. Podstawowe cechy właściwe takiemu wystrojowi to przede wszystkim minimalizm i prostota. W industrialnym salonie czy łazience nie ma miejsca na eksponowanie zbędnych bibelotów czy ozdobne elementy. Ma być surowo, a kolorystyka tam panująca powinna by stonowana. Posadzki i ściany, najlepiej wykończone tym samym materiałem, powinny być zaś jednolite, bez niepotrzebnych łączeń. Właśnie do tworzenia takich wnętrz najchętniej używa się mikrocementu. Beton posadzkowy.

Dodaj komentarz