otopr.pl Kuchnia

BBC Lifestyle zaprasza

Powrót do listy
   

Inne z tego źródła

Inne o tej firmie

Dodaj na Gwar.pl  Dodaj na Wykop.pl  Dodaj do del.icio.us

BBC Lifestyle zaprasza
9 październik 2012, 13:00

BBC Lifestyle zaprasza

KuchniaKultura

BBC Lifestyle serwuje widzom spotkania z nowymi kulinarnymi gwiazdami. Tym razem zapraszamy na Paryskie gotowanie z Rachel Khoo.Zamieszkała w Paryżu Brytyjka, autorka książek i artykułów poświęconych kulinariom, a przy tym kuchmistrzyni Rachel Khoo zaprasza do swojej czarującej kuchni. Gospodyni programu Paryskie gotowanie z Rachel Khoo zapozna polskich widzów BBC Lifestyle z tajnikami współczesnej kuchni francuskiej.
Rachel jest przekonana, że francuskie przysmaki mogą powstawać poza murami snobistycznych restauracji nagradzanych gwiazdkami Michelina.
Przez ponad rok ta znakomita, niekonwencjonalna kucharka – wykształcona w szkole Le Cordon Bleu – prowadziła maleńką knajpkę w swym paryskim mieszkaniu. Odniosła sukces, a przecież Paryż uważany jest za jedno z najważniejszych miast na kulinarnej mapie świata!
Miejsca było na tyle, by ugościć dwie osoby. Ci, którym udało się tu dostać, mogli skosztować wspaniałych dań, jakie Rachel tworzyła w swym mikroskopijnym królestwie. Klasycznym, francuskim potrawom potrafiła nadać wyjątkowy charakter. Przyrządzała wspaniałe, współczesne przysmaki – dania proste, bez udziwnień i bardzo, ale to bardzo, smaczne.
Rachel zaprasza nas do wypróbowania jej własnych przepisów. Odrzuca wszelkie popularne dania i zabiera widzów do udziału w zaskakującej, smakowitej przygodzie.
W sześciu odcinkach swego programu Rachel pokaże jak przyszykować wiele różnorodnych potraw – od najprostszych kolacji po wymyślne ciasta i desery. Wśród proponowanych przez nią smakowitości warto wymienić choćby ciasto pistacjowe z kozim serem, malutkie tarty z grapefruitem i bezą czy kurczaka z cytryną i... lawendą.
Rachel jest nie tylko pełną pasji mistrzynią patelni – jest też naszym przewodnikiem po mało znanych zakątkach Paryża. Zabiera widzów na targi i do sklepów, tam, gdzie można znaleźć najlepsze produkty i poznać fascynujących ludzi. W czasie wizyt na jarmarkach i w knajpkach Rachel opowiada o ekscytujących smakach
i aromatach, które mają wpływ na nowoczesną kuchnię Paryża – dość wspomnieć o kuchni marokańskiej, wietnamskiej czy potrawach z Sudanu. 

- Zapraszam widzów do swojej małej kuchni w Paryżu. Chcę udowodnić, że, by gotować pyszne, francuskie dania, nie trzeba mieć supernowoczesnego sprzęt, ani gwiazdki w przewodniku Michelina. Znakomite rezultaty można z powodzeniem osiągnąć we własnym domu! – mówi Rachel Khoo. 

Czy urządza piknik nad Sekwaną, szykuje popołudniową przekąskę, czy elegancką herbatkę – Rachel przedstawia widzom naprawdę wyjątkowy i nowoczesny portret francuskiej kuchni. 

Od poniedziałku 8 października o 18:00,
wyłącznie w BBC Lifestyle
(6 x 30 minut)
Znajdź nas w serwisie Twitter @BBCPolska

Najnowsze w kategoriach

Powiązane tagi