otopr.pl Motoryzacja

Bezpieczna jazda po zmroku

Powrót do listy
   

Inne z tego źródła

Inne o tej firmie

Dodaj na Gwar.pl  Dodaj na Wykop.pl  Dodaj do del.icio.us

Bezpieczna jazda po zmroku
4 lut 2010, 10:34

Bezpieczna jazda po zmroku

Motoryzacja

W okresie jesienno zimowym, kiedy wcześnie zapada zmrok zadbajmy o dobre światła w naszym samochodzie. Odpowiednio dobrane, w znaczny sposób poprawiają widoczność oraz wpływają na jakość jazdy i komfort prowadzenia pojazdu.Jak pokazują statystyki Komendy Głównej Policji, w okresie od stycznia do września tego roku na polskich drogach doszło do ponad 32 tysięcy wypadków, w wyniku których śmierć poniosło ponad 3 tysiące osób. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo na drodze zależy od każdego uczestnika ruchu drogowego, dlatego najlepiej o nie zadbać, zaczynając od siebie. Szczególnie teraz kiedy wcześnie robi się ciemno pomyślmy o dobrym oświetleniu. Kiedy droga jest dobrze oświetlona kierowca widzi lepiej i zobaczy więcej. Wcześniej zauważona przeszkoda daje więcej czasu na wykonanie odpowiedniego manewru. Lepsze oświetlenie pozwala także znacznie dokładniej określić dystans pomiędzy pojazdami. Pamiętajmy, także o tym, że nie wszystkie drogi są dobrze oświetlone. Widoczność, szczególnie na tych mniejszych gminnych pozostawia wiele do życzenia. To jeden z czynników, który znacznie zwiększa ryzyko wypadków nie tylko z udziałem samych kierowców, ale także na innych użytkowników dróg, takich jak rowerzyści i piesi. Jakie oświetlenie będzie najodpowiedniejsze? Które żarówki najlepiej sprawdzą się jesienią i zimą?

OSRAM NIGHT BREAKER – nowoczesna technologia w służbie bezpieczeństwu

Żarówki samochodowe OSRAM NIGHT BREAKER reprezentują najnowszą konstrukcję reflektorowej żarówki halogenowej. Dzięki innowacyjnej budowie skrętki, która w lampach samochodowych odpowiedzialna jest za przewodzenie energii elektrycznej możliwe jest uzyskanie 90 procent więcej światła na drodze. Dzięki wydłużonemu stożkowi światła znacznie wcześniej można dostrzec zagrożenia i przeszkody na drodze. Pozwala to na skrócenie czasu reakcji kierowcy i znacznie podnosi bezpieczeństwo jazdy po zmroku i w nocy. Białe światło żarówki OSRAM NIGHT BREAKER podnosi komfort jazdy i sprawia, że wzrok kierującego pojazd wolniej się męczy. Ochroniona patentem niebieska powłoka pierścieniowa ogranicza olśnienie, a dokładnie ustawiony żarnik żarówki względem reflektora kieruje światło tam, gdzie jest ono potrzebne. Typowa srebrna kopułka (H4, H7, H11) i niebieska powłoka pierścieniowa zapewniają najlepszą optykę. OSRAM NIGHT BREAKER dzięki zastosowaniu najnowocześniejszej technologii to znacznie lepsza widoczność dzięki dobrze oświetlonej drodze.


OSRAM SILVERSTAR - więcej światła, większe bezpieczeństwo

Żarówki samochodowe SILVERSTAR dzięki zastosowaniu specjalnej techniki oświetlają najważniejszy obszar od 50 do 70 m przed pojazdem aż do 50% skuteczniej (w zależności od reflektora), niż standardowe żarówki halogenowe. Wydłużony o 20 metrów zasięg oświetlenia drogi zapewnia większe bezpieczeństwo jazdy. Nie tylko przeszkody, ale również zagrożenia na drodze są lepiej dostrzegane. Dotyczy to także znaków drogowych i oznaczeń umieszczonych na jezdni. Firma OSRAM, konstruując ten model żarówki pomyślała nie tylko o bezpieczeństwie, ale również o estetyce. SILVERSTAR H4 i H7 posiadają srebrne kopułki zlewające się optycznie z tłem reflektora. Dzięki temu idealnie dopasowują się do nowoczesnych reflektorów z przezroczystą osłoną. Są to zatem idealne żarówki dla kierowców, którzy cenią sobie bezpieczeństwo, ale również dla tych którzy przykładają dużą wagę do estetyki pojazdu.
*w porównaniu z tradycyjnymi żarówkami samochodowymi

Najnowsze w kategoriach

Powiązane tagi