otopr.pl Biznes

Darmowe szkolenie dla MSP przygotowujące ekspertów Chin

Powrót do listy
   

Galeria

Inne z tego źródła

Inne o tej firmie

Dodaj na Gwar.pl  Dodaj na Wykop.pl  Dodaj do del.icio.us

Darmowe szkolenie dla MSP przygotowujące ekspertów Chin
22 październik 2009, 11:50

Darmowe szkolenie dla MSP przygotowujące ekspertów Chin

BiznesEdukacja

+++ Komisja Europejska i rząd Chin oferują darmowy program szkolenia dla menadżerów +++ Możliwość dla menadżerów z MSP zostania ekspertami w zakresie chińskiego rynku +++ Termin składania wniosków mija 7 stycznia 2010 +++



Menadżerowie z małych i średnich przedsiębiorstw (MSP) w Unii Europejskiej mają wyjątkową szanse zostać ekspertami w zakresie rynku chińskiego. Mogą przez to wspomódz własną karierę oraz pomóc swoim firmom w skorzystaniu z możliwości, które oferuje chiński rynek. EU-China Managers Exchange and Training Programme (METP) został niedawno rozszerzony i zwraca sie przede wszystkim do pracowników średniego szczebla oraz doświadczonych menadżerów z MSP. Dziesięciomiesięczny program rozpocznie się w maju 2010. Menadżerowie wezmą między innymi udział w intensywnym kursie biznesowego języka chińskiego i zdobędą doświadczenie praktyczne w czasie praktyki w firmie w Chinach. Udział w tym programie Komisji Europejskiej jest darmowy i jego uczestnicy otrzymują miesięczną pensje. Termin składania wniosków o zakwalifikowanie sie do udziału w programie mija 7 stycznia 2010.

“W przeciwieństwie do menadżerów z dużych korporacji, pracownicy z MSP rzadko mają możliwość wyszkolić własnych pracowników na ekspertów rynku chińskiego. METP zwraca się właśnie do tych menadżerów.” - mówi Stefan Hell, kierownik zespołu METP w Pekinie. „Dobre poznanie języka chińskiego i biznesowych zwyczajów są podstawą naszego programu i wyjątkową szansą dla osobistej kariery uczestniczących w nim menadżerów. MSP także wiele zyskują wysyłając swoich pracowników na wymianę w ramach METP. Program jest szansą dla firm z Polski, aby skorzystały ze wzrostu chińskiej gospodarki. Program METP nie jest ograniczony do poszczególnych branż ani do zakresu kompetencji, więc menadżerowie z różnych branż i stref wpływów mogą przez udział w programie realizować swoje własne plany biznesowe.”

METP został zainicjowany w 2006 roku. Dzięki stale rosnącej liczbie kandydatów i odniesionym przez nich sukcesom został przez Komisje Europejska i Chiny w tym roku rozszerzony. Obecnie 105 menadżerów jest w Chinach na czwartej edycji programu. Poza organizacją programu, Komisje Europejska płaci uczestnikom 1000 Euro miesięcznie na pokrycie kosztów utrzymania podczas pobytu za granicą. Wszyscy absolwenci programu otrzymują oficjalny certyfikat podpisany przez ambasadora Chin w Unii Europejskiej i prezydenta Chinese Chamber of International Trade. Kandydaci do METP powinny wykazać się brakiem lub bardzo ograniczoną znajomością języka chińskiego. Na stronie internetowej www.metp.net.cn lub pod numerem infolinii (49) 69 15402 638 można uzyskać więcej informacji dotyczących warunków wymaganych przy składaniu wniosków, pobrać wzory dokumentów i zasady ich wypełniania lub uzyskać ogólne informacje dotyczące programu METP.
* * *

EU-China Managers Exchange and Training Programme (METP)
Program wymiany i szkoleń dla menadżerów z krajów Unii Europejskiej i Chin - to przewidziany na cztery lata międzyrządowy projekt współpracy pomiędzy Komisją Europejską i Rządem Chińskiej Republiki Ludowej. Projekt typu non-profit powstał w kontekście ciągłego rozwoju związków Unii Europejskiej i Chin, w celu poszerzenia specjalistycznej wiedzy biznesowej poprzez rozwój wymiany europejskich i chińskich zasobów ludzkich. Celem programu METP jest szkolenie i finansowanie stażu 200 chińskich menedżerów w Unii Europejskiej i 200 europejskich menedżerów w Chinach. Program jest wdrażany przez Chińską Radę Promocji Handlu Międzynarodowego. W latach 2006-2010, a całkowita kwota finansowania przez Komisję Europejską i chiński rząd wyniesie 23 miliony euro.


Kontakt dla prasy:

PUBLICIS Consultants | Germany
Sarah von Hauenschild, tel. +49-69-15402-367, fax +49-69-15402-270
e-mail: sarah.von.hauenschild@publicis-consultants.de

Najnowsze w kategoriach

Najnowsze w galeriach

Powiązane tagi