otopr.pl Dom

Klej montażowy CSX 321 specjalnie dla luster

Powrót do listy
   

Inne z tego źródła

Inne o tej firmie

Dodaj na Gwar.pl  Dodaj na Wykop.pl  Dodaj do del.icio.us

Klej montażowy CSX 321 specjalnie dla luster
28 maj 2008, 09:29

Klej montażowy CSX 321 specjalnie dla luster

DomMateriały budowlaneWnętrza

Tafle lustrzane to kruchy materiał, który wymaga wyjątkowej ostrożności w trakcie montażu. Jego delikatna struktura wymaga stosowania specjalnych klejów, które nie zniszczą pokrywającej je srebrzystej warstwy, a jednocześnie charakteryzują się mocnym chwytem. Klej montażowy do luster CSX 321, dostępny od niedawna pod marką Tytan Professional to produkt, który spełni wszystkie oczekiwania jego użytkowników.Lustro spełnia funkcje zarówno estetyczne jak i praktyczne, często stanowiąc centralny punkt pomieszczenia. O jego funkcjonalności decyduje zarówno rodzaj lustra, miejsce w którym zostanie zamontowane, jak również metoda montażu.
Są dwie metody przymocowywania luster - można je zamocować przy pomocy specjalnych uchwytów lub przykleić.
Przy wykorzystaniu elementów dystansujących konieczne jest wiercenie idealnie dopasowanych otworów w ścianie. Niedoświadczony majsterkowicz może mieć z tym problem. Stosunkowo prostsze jest przymocowanie lustra na taśmę samoprzylepną, jednak ta metoda jest skuteczna jedynie przy klejeniu niewielkich tafli. Najłatwiejsze i najefektowniejsze jest przyklejenie lustra specjalnym klejem. Jest to szybki i skuteczny sposób, gdyż mocowanie jest bardzo trwałe, a sam proces klejenia zajmuje niewiele czasu. Powinniśmy jednak pamiętać, że do przyklejania luster należy wykorzystywać jedynie produkt specjalnie do tego przeznaczony, który posiada odpowiednią konsystencję, silny chwyt początkowy, a przede wszystkim nie uszkadza srebrzonej warstwy lustra.

Szybko, czysto, skutecznie i bez wiercenia


Tytan Professional Klej montażowy do luster CSX 321 to produkt stworzony specjalnie do przyklejania luster.
Starannie dobrana formuła kleju sprawia, że nie zniszczy on delikatnej srebrzanej warstwy zwierciadła. Klej Tytan Professional CSX 321 umożliwia klejenie luster na wszelkich typowych podłożach budowlanych,. Z jego pomocą bezproblemowo przykleimy zarówno duże i ciężkie tafle, jak i składające się z drobnych elementów lustra mozaikowe np. do płytek ceramicznych, drewna, betonu, metalu, czy płyt kartonowo – gipsowych. Ze względu na bardzo silny chwyt początkowym kleju – przy montażu małych luster nie jest konieczne ich podtrzymywanie.
Produkt bardzo dobrze sprawdza się w wilgotnych pomieszczeniach, np. łazienkach, ponieważ wytworzona spoina jest niewrażliwa na wilgoć. Co więcej Tytan Professional Klej do luster CSX 321 nadaje się także do innych prac wykończeniowych, gdyż skutecznie przykleja m.in. płytki ceramiczne, listwy, panele, drewno.


Tytan Professional klej montażowy do luster CSX 321 – cena: ok. 15 zł/310 ml

Producent: Selena SA, ul. Grabiszyńska 241 B, Wrocław, www.selena.pl, infolinia 0 800 350 500

DANE TECHNICZNE:
• Kolor: beżowy
• Rodzaj spoiny: elastyczna
• Temperatura pracy: od +10°C do +30°C
• Czas schnięcia: 10 - 20 min (wartości te mogą zmieniać się w zależności od warunków otoczenia, takich jak: temperatura, wilgotność oraz rodzaj powierzchni)
• Czas pełnego utwardzenia: do 72 godzin ( zależności od chłonności podłoża)
• Wydajność: 300-500 ml/m2
SPOSÓB UŻYCIA:
Podłoże oczyścić, odpylić, osuszyć i wyrównać. Klej nanieść pasmami co 5 cm na powierzchnię lustra za pomocą pistoletu ręcznego. Lustro przyłożyć do podłoża silnie i równomiernie dociskając. W przypadku montażu luster większych niż 0,15 m2 należy zabezpieczyć je za pomocą elementów podtrzymujących zapobiegających jego obsuwaniu się.
PRZECHOWYWANIE I OPAKOWANIE:
Produkt jest pakowany w kartusze o pojemności 310 ml. Przechowywać w szczelnie zamkniętych opakowaniach w temperaturze od +5°C do +30°C, data ważności 12 miesięcy.


Informacje dodatkowe:

Grupa Selena to holding spółek zajmujących się produkcją i dystrybucją chemii budowlanej, prowadzący działalność na całym świecie i oparty na polskim kapitale. W skład Grupy wchodzi 25 spółek, w tym 17 podmiotów zagranicznych oraz 9 nowoczesnych zakładów produkcyjnych (4 zakłady w Polsce, po jednym we Włoszech,
w Brazylii, Korei, Chinach oraz USA). Grupa Selena jest - pod względem wielkości - czwartym na świecie producentem piany poliuretanowej używanej do montażu okien i drzwi.

Grupa Selena systematycznie zwiększa sprzedaż eksportową, która w 2006 roku stanowiła 65,5% przychodów. Realizuje zamówienia na rynkach 50 państw, w tym przez własne spółki handlowe zlokalizowane w 15 krajach (Polska, Rosja, Czechy, Finlandia, Kazachstan, Ukraina, Bułgaria, Rumunia, Węgry, Niemcy, Włochy, Brazylia, USA, Korea Płd. i Chiny). Ponadto, Grupa Selena planuje umacnianie pozycji w regionach: Azji Południowo-Wschodniej (Chiny), Bliskiego Wschodu (Turcja i Egipt oraz petrokraje Półwyspu Arabskiego), Ameryki Południowej (Argentyna), Ameryki Północnej (Kanada)oraz dalszą ekspansję na nowe rynki zagraniczne.

Grupa Selena oferuje szeroką gamę produktów przeznaczonych zarówno dla profesjonalnych wykonawców, jak
i użytkowników indywidualnych - główne marki to TYTAN oraz ARTELIT.

Pozycja rynkowa

Kluczowym elementem strategii Grupy Selena jest jakość. Pojęcie "przewaga dzięki produktowi" oznacza,
że w każdej kategorii produktów Grupa Selena dąży do tego, aby jej wyroby miały najwyższą pozycję jakościową. Taka strategia zapewnia wysoki poziom zaufania klientów do produktów i procentuje w przyznawanych spółce licznych wyróżnieniach.

Pozycja Grupy Selena w Polsce:

1. Lider w kategorii pian: 37% udziału w rynku (w ujęciu wartościowym oraz ilościowym).

2. Drugie miejsce w kategorii uszczelniaczy: 19% udziału w rynku.

Działalność Grupy Selena obejmuje wszystkie etapy tworzenia produktów: począwszy od zaawansowanych badań, przez produkcję, dystrybucję, marketing, aż po sprzedaż na całym świecie. Na każdym etapie kreowania produktów Selena

gwarantuje innowacyjne rozwiązania, które zapewniają utrzymanie najwyższych, światowych standardów, potwierdzonych licznymi nagrodami i międzynarodowymi certyfikatami jakości.

Wysoką jakość produktów Seleny potwierdzają prestiżowe nagrody i certyfikaty renomowanych instytucji.
W styczniu 2008 roku Grupa Selena otrzymała tytuł "Tego, który zmienia polski przemysł" - przyznawany przez Miesięcznik Gospodarczy "Nowy Przemysł" - za skuteczną ekspansję zagraniczną, stworzenie najwyższej jakości produktów i wypromowanie marek w branży, w której dominuje silna konkurencja.

Nagrody otrzymane w 2007 roku: prestiżowa nagroda "Gazela Biznesu" - wyróżnienie przyznawane dynamicznie rozwijającym się spółkom krajowym, które notują stabilny wzrost przychodów, a dla swoich klientów są wiarygodnym i rzetelnym partnerem biznesowym, tytuł Europrodukt dla Uniwersalnej Emulsji Gruntującej Tytan Grunt w ogólnopolskim konkursie pod patronatem Ministerstwa Gospodarki i Polskiej Agencji Rozwoju Przedsiębiorczości, Nagroda Budowlanej Marki Roku 2006 - przyznaną na Targach Budma 2007, do portfolio nagród przyznawanych przez międzynarodowe kapituły spółka dołączyła otrzymany na targach w Construct Expo Ambient 2007 w Rumunii medal za doskonały produkt oraz medale dla pian poliuretanowych Tytan Lexy i Tytan 65 zdobyte podczas targów ITF w Bułgarii.

Wyroby oferowane przez Grupę Selena produkowane są według standardów ISO
9001, dzięki czemu zapewnione są: wysoka i stabilna jakość oraz
bezpieczeństwo dla użytkowników. Potwierdzają to posiadane międzynarodowe i
polskie atesty i certyfikaty.

Więcej informacji o spółce na www.selenafm.com

Najnowsze w kategoriach

Powiązane tagi