otopr.pl Inne

SATORIS pomaga niepełnosprawnym

Powrót do listy
   

Galeria

Inne z tego źródła

Inne o tej firmie

Dodaj na Gwar.pl  Dodaj na Wykop.pl  Dodaj do del.icio.us

SATORIS pomaga niepełnosprawnym
31 sierpień 2009, 18:17

SATORIS pomaga niepełnosprawnym

InneBiznes

W dzisiejszym dniu, 31 sierpnia 2009 roku, została podpisana partnerska umowa o współpracy pomiędzy fundacją Satoris i stowarzyszeniem Ozon. Na jej mocy Satoris rozszerzy swoją działalność i zacznie wspierać osoby niepełnosprawne. W ramach współpracy magazyn WSPAK (wydawany przez Satoris) zwiększy swój zasięg i będzie dystrybuowany dodatkowo w ponad 30 punktach na terenie Polski.Obie organizacje, Satoris i Ozon, mają na podobne cele statutowe i społeczne. Stąd narodził się pomysł na nawiązanie współpracy, która ma ułatwić realizację misji obydwu instytucji. Podpisana umowa ma przede wszystkim pomóc w aktywizacji osób niepełnosprawnych.

 

- W krajach wysoko rozwiniętych nie trzeba nikomu tłumaczyć, że aktywizacja zawodowa osób niepełnosprawnych leży w interesie nie tylko ich samych, ale także w interesie gospodarczym całego społeczeństwa. W Polsce musimy nadal pracować nad zmianą mentalności: dotyczy to zarówno postawy osób niepełnosprawnych, jak i pracodawców – mówi Narcyz Janas, prezes Ozonu.

 

W ramach współpracy fundacja rozszerzy działalność magazynu WSPAK. Część nakładu trafi do ponad 30 punktów sprzedaży książek i prasy w całej Polsce. obsługiwanych przez osoby zatrudnione przez Ozon.  Punkty te powstały dzięki programowi “KSIĄŻKA I PRACA", który ma na celu tworzenie nowych miejsc pracy. W ramach tej akcji powstało ponad 100 nowych miejsc pracy dla osób niepełnosprawnych, w tym ponad 30 w Warszawie.

 

Magazyn uliczny WSPAK jest jednym z ponad 100 tytułów wydawanych na świecie
i należących do Międzynarodowej Sieci Gazet Ulicznych (INSP), który aktywizuje i uczy przedsiębiorczości osoby najuboższe i w potrzebie. Sprzedawcy przechodzą szkolenia i dzięki sprzedaży magazynu mają możliwość na stałe zarobki, zatrudnienie i awans. Już czwarty numer pisma można kupić w Warszawie (stoisko WSPAK na I peronie Dworca Centralnego). Dzięki współpracy ze Stowarzyszeniem Ozon, WSPAK będzie dostępny w kolejnych punktach na terenie Polski.

 

„Wiadomo, że duży może więcej. Dlatego wraz ze Stowarzyszeniem Ozon mamy nadzieję na nagłośnienie naszych działań oraz zwiększenie zainteresowania ze strony sektora biznesowego. Dzięki takim organizacjom, jak nasze, firmy mają możliwość znaleźć nie tylko wartościowych pracowników, ale również budować swój biznes odpowiedzialnie.” – komentuje Barbara Kaznowska, prezes Satoris.

 

 

FUNDACJA SATORIS

Misją Satoris - Fundacji Czynnej Filantorpii jest zawodowa aktywizacja i integracja osób marginalizowanych i wykluczonych oraz podnoszenie świadomości w dziedzinie aktywnych metod pomocy oraz społecznej odpowiedzialności biznesu. W ramach działalności Fundacja wydaje miesięcznik WSPAK oraz propaguje CSR w Polsce. 

 

STOWARZYSZENIE OZON

Stowarzyszenie Organizatorów Zatrudnienia Osób Niepełnosprawnych OZON z siedzibą w Warszawie powstało w 2002 roku z inicjatywy grupy osób zainteresowanych działalnością na rzecz aktywizacji zawodowej osób niepełnosprawnych.


Najnowsze w kategoriach

Powiązane tagi