Inne z tego źródła
Inne o tej firmie
2 marzec 2010, 10:50
Tytuł “Real Estate Investor of the Year” dla Echo
BiznesNieruchomości
Tygodnik Warsaw Business Journal zaliczył do największych i przełomowych wydarzeń minionego roku pozyskanie finansowania dla kieleckiej Galerii Echo i przyznał Echo Investment tytuł „Real Estate Investor of the Year 2009”.
Redakcyjne jury wyróżniło trzy firmy mające największy wpływ na polską gospodarkę w minionym roku. Echo Investment otrzymała tytuł „
Real Estate Investor of the Year” za „niezmieniające się i stałe zdolności pozyskiwania finansowania dużych projektów, które zwracają powszechną uwagę na Polskę i dobrą kondycję jej rynku nieruchomości”. Wydarzeniem, które zostało uznane za przełomowe na rynku nieruchomości było podpisanie przez Echo Investment umowy kredytowej na kwotę 100 mln euro z bankiem Eurohypo na rozbudowę Galerii Echo w Kielcach. Pozyskany kredyt to największe transakcja na polskim rynku nieruchomości i jeden z najwyższych kredytów udzielonych w 2009 r. w całym regionie Europy Środkowo-Wschodniej.
W kategorii "Poland’s International Success Story" uhonorowana została firma PGE Polska Grupa Energetyczna, natomiast w kategorii "Investor of the Year", Cargotec Polska.
ECHO INVESTMENT SA to jedna z największych firm inwestycyjno-deweloperskich z polskim kapitałem. Spółka realizuje inwestycje w czterech głównych sektorach rynku nieruchomości: budownictwie mieszkaniowym, centrach handlowych i handlowo-rozrywkowych, budownictwie biurowym oraz hotelowym.
Od 1996 roku spółka notowana jest na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.
Do dzisiaj firma zrealizowała w 28 miastach Polski ponad 80 projektów o łącznej powierzchni ok. 700 tys. mkw. Firma prowadzi również inwestycje w Rumunii na Węgrzech i Ukrainie.
www.echo.com.pl
Dodatkowych informacji udziela: Wojciech Gepner
PR Manager
Echo Investment SA
tel. +48 41 33 33 700
mob. +48 664 900 700
e-mail: wojciech.gepner@echo.com.pl