otopr.pl Edukacja

Zwycięzcy w ChemiParku

Powrót do listy
   

Galeria

Inne z tego źródła

Inne o tej firmie

Dodaj na Gwar.pl  Dodaj na Wykop.pl  Dodaj do del.icio.us

Zwycięzcy w ChemiParku
4 czerwiec 2008, 12:54

Zwycięzcy w ChemiParku

Edukacja

Dzisiaj ChemiPark odwiedziła wycieczka złożona z uczniów szkół z Brzegu Dolnego i Wołowa. Nie jest to jednak zwykła wycieczka, ale grupa zwycięzców, którzy wzięli udział w konkursach organizowanych w ramach projektu Akademia ChemiParku. To oni najuważniej słuchali wykładów, które w gimnazjach i szkołach średnich, od kilku miesięcy prowadzili pracownicy spółek z grupy PCC. Dzięki temu udzielili bezbłędnych odpowiedzi na pytania konkursowe i wygrali wycieczkę po PCC Rokita.



Po uzyskaniu przepustek, pobraniu sprzętu zabezpieczającego oraz przeszkoleniu BHP, 24 zwycięzców wraz z opiekunami odwiedzili instalacje produkcyjne PCC Rokita. Przewodnikami grupy były osoby które pracują na co dzień na wybranych instalacjach. Uczestnicy wycieczki zwiedzili min. Najnowszą instalację PCC Rokita siarczanowane 2 oraz wytwórnię tlenku propylenu a także zobaczyli rozlewnię środków chemii gospodarczej Kosmet-Rokita. Największe wrażenie na uczestnikach wywarł pokaz wozu strażackiego oraz wizyta w biurze ochrony zakładu. Podczas wycieczki mogli na własne oczy zobaczyć, jak w skali przemysłowej przeprowadza się reakcje, o których dowiedzieli się i mogli je przeprowadzać na wykładach Akademii ChemiParku oraz jakie prace, poza produkcją chemiczną, są wykonywane w PCC Rokita.

- Liczymy, że ta wycieczka pomoże zarazić uczniów chemicznym bakcylem – mówi Joanna Matryba specjalista PR ChemiParku Technologicznego. – Chcemy przekonać ich że to ciekawa dziedzina wiedzy i zachęcić do jej studiowania. Być może po studiach uczniowie, już jako absolwenci, wrócą do Brzegu Dolnego i podejmą pracę w innowacyjnych przedsiębiorstwach chemicznych, które powstaną w ChemiParku - dodaje.

Akademia ChemiParku to forma urozmaicenia lekcji chemii w szkole. Jej organizator, czyli ChemiPark Technologiczny w Brzegu Dolnym chce dzięki tym zajęciom zainteresować uczniów brzeskich szkół chemią oraz związanych z nią dziedzin. Działanie to ma nie tylko popularyzować chemię, ale również przyczynić się do budowy wykwalifikowanej kadry, która w przyszłości zacznie pracować w innowacyjnych przedsiębiorstwach chemicznych. Początkowo zajęcia realizowane były jedynie na terenie Brzegu Dolnego. Sukces wykładów wśród uczestników stał się przepustką do rozszerzenia Akademii ChemiParku także na obszar Wołowa.

Najnowsze w kategoriach

Najnowsze w galeriach

Powiązane tagi