Spółka Colian Logistic w Kostrzynie rozpoczęła działalność

Od lipca br. rozpoczęła działalność spółka Colian Logistic. Zajmuje się magazynowaniem i dystrybucją produktów firm, które znajdują się w grupie kapitałowej Jutrzenka Holding S.A.

Colian Logistic to spółka, której jedynym udziałowcem jest Jutrzenka Holding S.A. Powstała, by zapewnić firmom grupy kapitałowej odpowiednią obsługę logistyczną oraz stworzyć przyszłościowe możliwości rozwojowe w obszarze logistyki. Do najważniejszych jej zadań należy m.in. organizacja transportu, składowanie wyrobów spożywczych, konfekcjonowanie oraz dystrybucja towaru do Klienta.

Spółka zarządza całą logistyką firm grupy kapitałowej Jutrzenka Holding S.A. w oparciu o Centrum Logistyczne w Kostrzynie pod Poznaniem.

Centrum Logistyczne stanowi nowoczesna hala magazynowa o łącznej powierzchni ok. 12.500 m² oraz część administracyjno-biurowa ok. 700m2. Wszelkie ruchy materiałowe w magazynie są obsługiwane w module WM, w systemie informatycznym SAP. Przesunięcia palet oraz pobierane opakowania z produktami rejestrowane są w oparciu o nowoczesne rozwiązania, głównie poprzez zastosowanie terminali, skanerów oraz kodów kreskowych. Wdrożone oprogramowanie umożliwia pełną kontrolę logistyczną wyrobów sprzedawanych na rynek. Centrum Logistyczne jest wyposażone w agregat prądotwórczy zapewniający stałą gotowość urządzeń i instalacji wewnętrznych do pracy nawet, gdy dostawy energii zewnętrznej zostaną wstrzymane. Dodatkowo, CL Kostrzyn posiada ochronę przeciwpożarową opartą o urządzenia tryskaczowe, czujniki oraz instalację oddymiającą.

Hala magazynowa zawiera 14 tysięcy miejsc paletowych, obsługiwanych za pomocą urządzeń do transportu – wózków widłowych załadunkowo – rozładunkowych, wózków do kompletacji oraz wózków tzw. wysokiego składowania.

„Nowatorskie rozwiązania techniczne, stałe dążenie do poprawy efektywności i jakości pracy w obszarze logistyki, otwartość na zmiany, wreszcie kadra pracownicza, którą w 80% tworzą kobiety, decydują o jakości i satysfakcji z pracy w CL Kostrzyn” – reasumuje Jarosław Taberski, Prezes Zarządu w Colian Logistic.

Pomieszczenia CL Kostrzyn są klimatyzowane, a pomiar temperatury i wilgotności jest monitorowany automatycznie przez całą dobę.

Strategia rozwoju Spółki Colian Logistic w pierwszym etapie zakłada koncentrację na świadczeniu kompleksowych usług na rzecz podmiotów z Grupy Kapitałowej oraz na optymalizacji wszystkich procesów w zarządzaniu łańcuchem dostaw Grupy. W celu zoptymalizowania działalności w Centrum Logistycznym w Kostrzynie, obsługa logistyczna zostanie również zaoferowana klientom zewnętrznym. Atutem oferty jest wysoka jakość składowania produktów w odpowiednich warunkach oraz profesjonalny zespół pracowników z doświadczeniem we współpracy z kontrahentami krajowymi i zagranicznymi.

W przypadku zainteresowania klientów współpracą z Colian Logistic, istnieje możliwość zwiększenia powierzchni magazynowej oraz podjęcie innych decyzji biznesowych umożliwiających rozwój działalności logistycznej.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *