Czym są trytytki?

Czym są trytytki?

Popularne i niezwykle mocne trytytki są znane każdej osobie, która choć raz próbowała w szybki sposób zamocować lub połączyć ze sobą 2 elementy, np. ogrodzenia. Dostępne w każdym wielkopowierzchniowym sklepie, obecne są w domach i w miejscach pracy. Ich wszechstronne zastosowanie doceniają zarówno osoby lubiące prace i porządki domowe, jak i majsterkowicze.

Czym są trytytki?

Cienkie, o różnej długości plastikowe opaski zaciskowe, zwane potocznie trytytkami, używać można na wiele sposobów, a ograniczeniem tak naprawdę jest tylko wyobraźnia. Wykonane z mocnego i bardzo wytrzymałego plastiku, są elastyczne i odporne na działanie czynników atmosferycznych. Nie odbarwiają się pod wpływem słońca czy słonej wody, są sprawdzonym mocowaniem nawet podczas silnego wiatru.

Inna nazwa trytytek, to zipy, określenie to funkcjonuje zamiennie do opasek zaciskowych. Trytytki nabyć można najczęściej w kolorze czarnym, białym i półprzezroczystym.

Opaski zaciskowe w domu i w pracy

 Wiele osób zastępuje sznurówki trytytkami, zwłaszcza biegacze długodystansowi podczas zawodów. Opaską można również przyczepić do buta biegacza chip do mierzenia czasu.

Trytytki najbardziej jednak doceniają panie domu oraz majsterkowicze. Z pomocą tych mocnych opasek z plastiku można pospinać i uporządkować kable w mieszkanie, ale również podwiązać rośliny w ogrodzie czy zamocować panel ogrodzeniowy. Trytytki mogą służyć jako brelok do kluczy lub mocowanie kołpaków samochodowych. Dzieciom spodoba się opaska zaciskowa jako przyrząd do wytwarzania baniek mydlanych.

W pracy, opaski zaciskowe przydadzą się zarówno w biurze, jak i w magazynie. Ich zastosowanie jest tak szerokie, że trudno jest wymienić każde z nich. Wszędzie tam, gdzie potrzebne jest połączenie dwóch elementów czy spięcie kilku przedmiotów w całość, sprawdzą się trytytki.

Gdzie kupić i jak używać trytytek?

Jedną z największych zalet opasek zaciskowych jest łatwość ich użycia. Prosty pasek z plastiku, niewielki otwór – zapięcie opaski zajmuje nie więcej jak kilka sekund. Jednocześnie rozpięcie opaski nie jest możliwe. Jest ona spięta w taki sposób, aby uniemożliwić przypadkowe otwarcie. Aby się jej pozbyć należy ją przeciąć specjalnym przecinakiem lub ostrym nożykiem.

Trytytki nabyć można zarówno w sklepach budowlanych, jak i wyposażenia wnętrz. Z łatwością znajdziemy je w dużych marketach spożywczych. Cena trytytek to kilka złotych za kilkadziesiąt sztuk opasek zaciskowych.

Dodaj komentarz