Największe gwiazdy polskiego sportu

sport top

Najlepsi sportowcy od wieków są wzorami do naśladowania dla wielu młodych osób. Dla starszych często przestają być idolami, ale cały czas są osobami, którym kibicują i śledzą ich poczynania, emocjonując się każdymi zawodami. Kim są największe gwiazdy polskiego sportu? Są to sportowcy, którzy wygrali ranking bukmacherów w 2019 na najlepszych sportowców stulecia.

Irena Szewińska

Bez wątpienia jest to najbardziej utytułowana i wszechstronna polska lekkoatletka. Irena Szewińska zdobywała medale olimpijske aż siedmiokrotnie, co jest jedynym takim wynikiem w historii polskiego sportu. Co ciekawe, zdobyła je startując aż w pięciu dyscyplinach: skoku w dal, biegu na 400 metrów, biegu na 200 metrów, biegu na 100 metrów oraz sztafecie 4 x 100 metrów. Podczas Gali Mistrzów sportu w 2018 roku miała miejsce piękna sytuacja, gdzie obecne największe gwiazdy polskiego sportu uczciły pamięć zmarłej w czerwcu 2018 roku lekkoatletki.

Adam Małysz

Na miejsce wśród największych gwiazd polskiego sportu bez wątpienia zasługuje także Adam Małysz. Oprócz ogromnych sukcesów, jakimi są 4 medale olimpijskie (w tym aż trzy złote) oraz czterokrotne zdobycie Kryształowej Kuli, jest to także osoba, która wyniosła skoki narciarskie na niewyobrażalny wcześniej poziom popularności. Powstanie terminu „małyszomania” już samo w sobie w dużym stopniu oddaje ogromny wkład tego sportowca w rozwój całej dyscypliny w Polsce. Warto jednak podkreślić, że nie poprzestał on na osiągnięciu wspaniałych wyników i zapewnieniu ogromnych emocji widzom, ale po skończeniu kariery sportowej, podjął pracę w Polskim Związku Narciarskim, dzięki czemu dalej bierze udział w rozwoju skoków narciarskich w Polsce.

Robert Lewandowski

Młodsze pokolenie czytelników z pewnością jako jedną z pierwszych postaci wśród największych gwiazd polskiego sportu wymieni Roberta Lewandowskiego. Choć nie osiągnął on tak spektakularnych sukcesów na zawodach najwyższej rangi, jak wymienieni powyżej sportowcy, to niewątpliwie jest aktualnie najlepszym polskim piłkarzem, który stopniowo ustanawia kolejne rekordy. Jego wpływ na fanów nie ogranicza się tylko do sportu, ale także do innych dziedzin życia, takich jak np. odżywianie.

Przedstawieni powyżej sportowcy są tylko trzema osobami spośród największych gwiazd polskiego sportu. Z pewnością posiadamy ich zdecydowanie więcej i warto zapoznać się nie tylko z tymi najpopularniejszymi, ale także z mniej znanymi osobami, które mogą nas zainspirować.

Dodaj komentarz