Piłkę nożną kochamy za Lewandowskiego!

sport top

Futbol ma to do siebie, że wywołuje ogromne emocje. Za oceanem kibice emocjonują się rozgrywkami NBA, NHL, czy Futbolu Amerykańskiego. My w Europie mamy swoją piłkę nożną. Od co najmniej kilkudziesięciu lat budzi ona wielkie emocje na całym starym kontynencie.

Piłka nożna kochana przez miliardy

Wprowadzenie przekazów telewizyjnych, a następnie transmisji niemal wszystkich najważniejszych lig w Europie spowodowało, że niemal każdy kibic ma dostęp do swoich ulubionych rozgrywek. Kreowanie piłkarskich idoli jak Lionel Messi, Cristiano Ronaldo, czy Robert Lewandowski jeszcze bardziej umocniło więź z odbiorcą. Do tego każdy kibic ma swój ulubiony klub, a przychody tych największych na świecie kształtują się w okolicach kilkuset milionów Euro rocznie. Nic dziwnego, że kluby wydają rokrocznie więcej na transfery, a co za tym idzie – rośnie również poziom sportowy lig europejskich. Te najlepsze jak angielska, czy hiszpańska nieco uciekają innym państwom, ale nie znaczy to, że rozgrywki niemieckiej Bundesligi, czy włoskiej Serie A nie są równie emocjonujące.

Bundesliga jest na topie

Zwłaszcza w Niemczech pada sporo bramek, a mecze trzymają fanów w wielkim napięciu do ostatniej minuty. Polscy kibice uwielbiają oglądać spotkania Bayernu Monachium z udziałem Roberta Lewandowskiego.Większość nawet śmiało obstawia zakłady sportowe STS na wygraną klubu z Monachium, ponieważ gra tam Lewandowski.

Pomimo, że część kibiców zazdrości mu sukcesów, jakie osiągnął, to wciąż jest najpopularniejszym polskim sportowcem. W tym sezonie po raz kolejny udowodnił swoją wartość, będąc zdecydowanie najlepszym strzelcem Bundesligi. Możemy być więc dumni, że nasz reprezentant tak wspaniale sławi Polskę za granicą.

źródło: betonline.net.pl

Dodaj komentarz