Powody dla którego piłka nożna jest najpopularniejsza w Polsce

sport top

Piłka nożna od lat cieszy się wielką sympatią wśród Polaków. Pomimo tego, że w ciągu ostatnich kilkudziesięciu lat nie zawsze odnosiliśmy w niej sukcesy, to i tak pozostaje najpopularniejszą dyscypliną w Polsce. Nawet skoki narciarskie, czy sporty drużynowe, gdzie mamy mistrzów świata, jak siatkówka nie mogą się równać z popularnością, jaką cieszy się piłka kopana. Dlaczego tak kochamy futbol, codziennie obstawiamy zakłady sportowe online i z wypiekami na twarzach oglądamy piłkarskie zmagania?

Kreowanie idoli

Nie da się ukryć, że to właśnie piłka nożna spośród wszystkich sportów potrafi najlepiej kreować wielkie postacie, które stają się wzorem dla dzieciaków grających na podwórkach. Niegdyś zachwycaliśmy się Ronaldo (jeszcze tym brazylijskim) następnie czarowali nas Ronaldinho, czy Messi. Dzisiaj mamy swoich, polskich idoli. Dzieci na boisku są już nie tylko Lewandowskimi, ale także Piątkami, czy Szczęsnymi. Obserwowanie, jak rozwija się kariera ulubionego zawodnika i dorastanie razem z nim to najlepsze, co może nam się przydarzyć.

Łączy nas piłka

Tak, jak głosi popularny slogan; piłka rzeczywiście nas łączy. Wspólne oglądanie meczów potrafi integrować całe rodziny – te ważne, ogląda się całymi grupami w pubach, czy po prostu w domach. Na te mniej ważne częściej patrzy się w mniejszym gronie, ze szklanką ulubionego napoju w dłoni. Nikt nie powiedział przecież, że mecz mniej ważny, to mecz nie emocjonujący, a przecież w piłce chodzi właśnie o emocje.

Emocje po wszech czasy

Czy to mecz towarzyski, czy Mistrzostwa Świata – zawsze chcemy zwycięstwa ulubionej drużyny. 90 minut meczu zbudza emocje nieporównywalne z niczym innym. Już od pierwszego gwizdka sędziego patrzymy z niepokojem na boiskowe wydarzenia. Gdy przeciwnik osiągnie przewagę – obawiamy się, czy zaraz nie strzeli gola. Gdy to nasza drużyna go zdobędzie – chwilowo się uspokajamy. Jest jeszcze przecież kilkadziesiąt minut meczu, w którym wszystko może się wydarzyć. Może dojść też do dogrywki, a nawet rzutów karnych – wtedy emocje sięgną zenitu. Za to właśnie kochamy piłkę!

Dodaj komentarz