Spółka Colian Logistic w Kostrzynie rozpoczęła działalność

Spółka Colian Logistic w Kostrzynie rozpoczęła działalność - otopr.pl

Od lipca br. rozpoczęła działalność spółka Colian Logistic. Zajmuje się magazynowaniem i dystrybucją produktów firm, które znajdują się w grupie kapitałowej Jutrzenka Holding S.A.

Colian Logistic to spółka, której jedynym udziałowcem jest Jutrzenka Holding S.A. Powstała, by zapewnić firmom grupy kapitałowej odpowiednią obsługę logistyczną oraz stworzyć przyszłościowe możliwości rozwojowe w obszarze logistyki. Do najważniejszych jej zadań należy m.in. organizacja transportu, składowanie wyrobów spożywczych, konfekcjonowanie oraz dystrybucja towaru do Klienta.

Spółka zarządza całą logistyką firm grupy kapitałowej Jutrzenka Holding S.A. w oparciu o Centrum Logistyczne w Kostrzynie pod Poznaniem.

Centrum Logistyczne stanowi nowoczesna hala magazynowa o łącznej powierzchni ok. 12.500 m² oraz część administracyjno-biurowa ok. 700m2. Wszelkie ruchy materiałowe w magazynie są obsługiwane w module WM, w systemie informatycznym SAP. Przesunięcia palet oraz pobierane opakowania z produktami rejestrowane są w oparciu o nowoczesne rozwiązania, głównie poprzez zastosowanie terminali, skanerów oraz kodów kreskowych. Wdrożone oprogramowanie umożliwia pełną kontrolę logistyczną wyrobów sprzedawanych na rynek. Centrum Logistyczne jest wyposażone w agregat prądotwórczy zapewniający stałą gotowość urządzeń i instalacji wewnętrznych do pracy nawet, gdy dostawy energii zewnętrznej zostaną wstrzymane. Dodatkowo, CL Kostrzyn posiada ochronę przeciwpożarową opartą o urządzenia tryskaczowe, czujniki oraz instalację oddymiającą.

Hala magazynowa zawiera 14 tysięcy miejsc paletowych, obsługiwanych za pomocą urządzeń do transportu – wózków widłowych załadunkowo – rozładunkowych, wózków do kompletacji oraz wózków tzw. wysokiego składowania.

„Nowatorskie rozwiązania techniczne, stałe dążenie do poprawy efektywności i jakości pracy w obszarze logistyki, otwartość na zmiany, wreszcie kadra pracownicza, którą w 80% tworzą kobiety, decydują o jakości i satysfakcji z pracy w CL Kostrzyn” – reasumuje Jarosław Taberski, Prezes Zarządu w Colian Logistic.

Pomieszczenia CL Kostrzyn są klimatyzowane, a pomiar temperatury i wilgotności jest monitorowany automatycznie przez całą dobę.

Strategia rozwoju Spółki Colian Logistic w pierwszym etapie zakłada koncentrację na świadczeniu kompleksowych usług na rzecz podmiotów z Grupy Kapitałowej oraz na optymalizacji wszystkich procesów w zarządzaniu łańcuchem dostaw Grupy. W celu zoptymalizowania działalności w Centrum Logistycznym w Kostrzynie, obsługa logistyczna zostanie również zaoferowana klientom zewnętrznym. Atutem oferty jest wysoka jakość składowania produktów w odpowiednich warunkach oraz profesjonalny zespół pracowników z doświadczeniem we współpracy z kontrahentami krajowymi i zagranicznymi.

Spółka Colian Logistic w Kostrzynie rozpoczęła działalność - otopr.pl

W przypadku zainteresowania klientów współpracą z Colian Logistic, istnieje możliwość zwiększenia powierzchni magazynowej oraz podjęcie innych decyzji biznesowych umożliwiających rozwój działalności logistycznej.

Dodaj komentarz